MENU

 


 

 

Vejos rūšys

Praktikoje dažniausiai naudojami įvairūs vejų rūšių ir veislių mišiniai, kurie suteikia vejoms universalumo bei atsparumo ligoms ir aplinkos poveikiui, na o gražiausią veją galima sukurti naudojant vieną žolės rūšį, tačiau čia reikalingas didelis pasiruošimas ir kompetencija. GĖLYNĖS apželdinimo specialistai ištirs Jūsų dirvožemį, parinks geriausiai tinkančią veislę. Kreipkitės el. paštu greta@gelyne.lt arba telefonu 8 610 74506

Vejų rūšys ir dominuojančos žolės veislės:
 - Dekoratyvinė veja. Pagrindinės sudedamosios dalys: pievinės miglės, raudonieji eraičinai bei paprastosios smilgos. Smilgos labiau tinka drėgnam dirvožemiui, jų pjovimas žemas ir tankus. Drėgnai žemei arba nesaulėtai vietovei taip pat tinka paprastosios miglės, na o sausoms smėlėtoms dirvoms geriausiai tinka avinių eraičinų veislė, kuri išlaiko žalią spalvą net ir esant drėgmės trūkumui ar dideliems karščiams.
 - Paprastoji buitinė veja. Pievinės miglės dominuoja šios vejos mišiniuose, nes tankiai suauga, perneša šalčius ir yra atsparios mindymui. Tinkamiausia žemė – sunkesne ir vidutinio sunkumo.
 - Sportinė veja. Šios žolės mišinyje didžiausią dalį sudaro pievinės miglės ir raudonieji eraičinai. Dar didesniam atsparumui pasiekti mišinys papildomas kuokštiniais raudonaisiais eraičinais, paprastųjų ir šliaužiančiųjų smilgų siauralapių veislių mišiniais.
 

Vejų rūšių klasifikavimo šaltinis: J. Mockaitis "Vejų įrengimas ir priežiūra".

 

 

 


© 2008. „Gėlynė“

 

 

 
 

Gamta
juokauti nemėgsta, ji visada teisinga, visada rimta, visada griežta; ji visuomet teisi. Klysta ir apsirinka tik žmonės. — [J.V.Gėtė]

Apželdinimas, aplinkos projektavimas ir įrengimas: veja, alpinariumas, upelis, krioklys, lauko augalai, želdiniai.SEZONINĖ AKCIJA!

APŽELDINIMO PROJEKTUI PUSĖ KAINOS - 390 Lt!

VEJOS ĮRENGIMAS nuo 6 Lt / m2